Заручини і сватання- передвесільні українські церемонії.

Визначна подія в житті кожної людини- одруження. Українське весілля традиційно має три цикли: передвесільні події, весілля, післявесільний цикл.

Сватання1.jpg

Будемо вести сьогодні мову про передвесільний цикл. Він складається із заручення і сватання. Заручення більш популярне за кордоном, а сватання нажаль втрачає свою популярність, але ми розкажемо про цю традицію, бо насправді вона досить важлива. Сватання- це, коли свати(представники нареченого), роблять офіційну пропозицію. Про день сватання домовлялись заздалегідь. На сватанні повинні були бути присутніми батьки, хресні батьки, бабусі і дідусі. Саме на сватанні домовлялись про певні нюанси майбутнього весілля.

сватання4.jpg

Свати на сватанні повинні бути поважними і красномовними. Під час сватання відбувалась спільна трапеза, яка повинна була символізувати початок єднання двох половинок. Саме тут відбувалась розмова і досягались домовленості про дату весілля, про сімейні обов’язки, про місце майбутнього проживання новоствореної родини і т.д.

сватання3.jpg

Якщо сватання проходило вдало, то свати нареченого давали якусь коштовну «заставу», яка при порушенні домовленостей не поверталась.

На сватанні всіх присутніх обдаровували вишитими рушниками, вишитими сорочками чи хустками. Старший староста накривав хліб рушником, на нього клав руку нареченої, зверху руку нареченого і перев’язував іх вишитим рушником.

сватання6.jpg

З цього моменту батьки наречених починали активне спілкування, адже потрібно було подружитись і стати однією родиною до вінчання молодят

сватання5.jpg