Зовсім скоро ми будемо святкувати Всесвітній День вишиванки. Це свято яскравий приклад того, як прекрасно живе свято, яке народилося серед людей. Народилося це свято не за вказівкою, не завдяки циркуляру, а за ініціативою людей. Понад десять років пройшло із першого Дня вишиванки.  Ініціатором Всесвітнього Дня вишиванки була студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

В 2006 році зародилась ідея Всесвітнього Дня вишиванки, коли Леся Воронюк вперше запропонувала своїм одногрупникам прийти всім до університету у вишиванках. До речі, поштовхом до цієї ідеї була вишиванка Ігоря Житарюка, яку він часто одягав на пари. Вже протягом кількох наступних років свято почало активно розростатись і поширюватись. Спочатку ідею свята підтримали студенти багатьох вишів в Україні, далі свято поширилось по всій Україні, а згодом до святкування Дня вишиванки підключились і українські діаспори. Так поступово День вишиванки перетворився на міжнародне свято.

Всесвітній День вишиванки ми святкуємо в третій четвер травня. Тому це свято кожного року святкується у різні дати. У 2016 році День вишиванки припадав на 19 травня, а в 2017 році ми будемо святкувати День вишиванки 18 травня.

Це чудове свято у якому немає пафосності, але дуже багато щирості і душевності, припало до вподоби українцям. І це не дивно, адже це свято спрямоване на збереження історії і культури України, збереження сімейних цінностей. Вишиванка, одягнута в цей день впливає на настрій і гармонізує душевний стан людини, що цілком закономірно, бо у вишиванці закодовано багато символів добра, здоров’я, оберегів, щастя і краси.

До речі сама вишиванка виникла дуже давно. Важко вказати точну дату створення української вишиванки, але відомо, що свій початок вишивка бере з епохи пізнього неоліту, від племен трипільської культури. Одна із найдавніших знахідок – статуетки чоловіків, які одягнені у довгі широкі сорочки із візерунчатою вишивкою на рівні грудей. Ці знахідки датовані VI століттям і знайдені на території села Мартинівка на Черкащині.

Наразі ми із задоволенням одягаємо вишиванку, не особливо задумуючись над тим, що вишиванка – це не тільки краса, але ще й оберіг, який надає нам сили, здоров’я, щастя і краси. Але, головне –ми любимо українські традиції, культуру і історію. Всесвітній День вишиванки виник і поширився так істотно тому, що це свято народу, свято духовності і душевної і фізичної краси.

Тож, одягайте вишиванки 18 травня і нехай цей день принесе вам натхнення, щастя і прекрасний настрій!