Традиційно в ніч із 13 на 14 січня в Україні святкують прихід Нового року за старим стилем. Свято, яке зовсім не зрозуміле іноземцям, але українці дотримуються такої традиції у святкуванні. Це свято ми розпочали святкувати після переходу у радянські часи на григоріанський календар із юліанського. Саме 13 і 14 січня збігаються два свята: народне свято Маланки і церковне свято Василя. В цей вечір 13 січня, який називають Щедрим вечором прийнято ставити на стіл щедру(багату) кутю, а молодь ходить щедрувати, перевдягаючись у Маланку, Козу, Василя, Діда та Бабу.

В Щедрий вечір жіноцтво ворожить на свою долю. Саме в цей вечер прийнято ворожити на свого майбутнього нареченого і на свої найзаповітніші бажання.

Отож розповімо про популярні ворожіння на Маланки. 

1. Потрібно взяти клаптик паперу і написати на ньому своє найзаповітніше бажання. Потім потрібно взяти тарілку. На неї покласти написом донизу папір із записаним бажанням і до куточка паперу піднести запалений сірник. Згорить весь папірець-бажання не збудеться, папірець згорить не повністю-бажання збудеться не відразу, якщо частина папірця на якій написано бажання залишиться цілою( не згорить)-бажання обов'язково збудеться. 

2. Ворожіння на імені. 

Потрібно вийти на вулиці і запитати першого чоловіка, якого зустрінете, як його ім'я. Саме таке ім'я буде у вашого майбутнього чоловіка. 

3. Ворожіння на гребінці.

Дівчина повинна взяти гребінець і перед сном покласти під подушку із словами"Сужений, ряжений, прийди і розчеши мені волосся". Якщо у сні їй буде волосся розчісувати чоловік, то бути дівчині цього року одруженій із тим чоловіком, який приснився.

4. Ворожіння на черевичках. 

Потрібно вийти вночі на вулицю і кинути догори черевичок. У який бік носочком черевичок впаде- туди і вийде дівчина заміж. А якщо носочок до воріт чи в сторону дверей власного дому повернеться, то заміжжя у цьому році не світить. 

5. Ворожіння на чобіток. 

Коли повернетесь з вулиці в дім 13 січня, то залиште один чобіток в коридорі, другий покладіть під ліжко. Коли будете лягати спати, треба сказати" Сужений мій, ряжений, призначаю тобі сьогодні вночі побачення уві сні". У цю святкову ніч насниться той, хто вас найбільше кохає. 

6. Книга порадниця. 

Потрібно взяти велику товсту книгу(бажано філософського змісту) і покласти ліву руку на книгу. Далі треба зосередитись на питанні, яке цікавить. Потім назвати навмання номер сторінки і номер рядка. Відкривайте книгу і читайте передбачення, яке дає книга. Звісно, передбачення буде не пряме і потрібно вміти вловити підтекст. 

 

7. Ворожіння на рушнику. 

За вікно треба вивішати рушник. Якщо вранці він буде мокрим- вийде цього року дівчина заміж. Якщо рушник буде сухий- буде далі дивувати. 

8. Заповітні бажання. 

Вночі напишіть 12 бажань на 12 різних папірцях. Зверніть ці папірці у трубочки і покладіть під подушку. Вранці витягніть із під подушки три папірці. Ці три бажання, які ви витягнули, у цьому році неодмінно збудуться. 

9. Чотири королі. 

Потрібно взяти із колодки карт чотири королі і покласти під подушку. Вранці потрібно вийняти навмання із під подушки одну карту. Король пік- майбутній чоловік буде ревнивим і набагато старшим за віком; король трефовий- суворий чоловік(можливо військовий); король бубновий- слід чекати сватів від бажаного нареченого, майбутня сім'я буде дружною; король червовий- майбутній наречений буде молодим красенем.

10. Долю визначить котик. 

Ворожіння підходить тим, у кого в домі є котик. Кіт повинен знаходитись у іншій кімнаті. Загадайте бажання і покличте кота. Якщо кіт ступить у кімнату лівою лапкою- бажання збудеться, ступить правою лапкою- бажання не збудеться. Якщо котик ніяк не реагує- ваше бажання у ваших руках, тобто виконання бажання залежить тільки від ваших власних зусиль. 

Святкуйте, ворожіть і дивіться на все з позитивом і гумором. 

Нехай щастя буде з вами у Новому році!