19 січня кожного року православні святкують ще одне із найважливіших свят – Богоявлення або Водохреще.  Це свято  пов'язане з хрещенням Ісуса Христа Іоанном Предтечею у річці Йордан.  В цей день традиційно відбувається торжество освячення води і купання в річках та озерах. Цей обряд наслідує Хрещення Ісуса Христа у річці Йордан.

 

Вранці у день Водохреща потрібно прочитати молитву та є змога попросити про виконання своїх найзаповітніших бажань. Кажуть, що в цей день такі прохання дуже дієві. В цей день прийнято також просити про здоров’я та благополуччя для себе і своїх близьких. Також вважається, що вся вода на планеті в цей день набуває цілющої сили і здатна змити із людини всі гріхи та позбавити від усіх недуг. Розпочинається свято ще увечері 18 січня поїданням голодної куті. Із появою першої зірки на небі вся сім’я сідає до столу. Стіл до святої вечері накривають пісними стравами. Цих страв має бути непарна кількість, наприклад 7 або 9. Але головною стравою застілля на Щедрий вечір має бути голодна кутя.

 

 

 

Рецепт голодної куті:

 1. Промити пшеницю і замочити із вечора напередодні. Додати до пшениці щіпку солі і ложку олії та зварити на меленькому вогні.
 2. Поки пшениця вариться, замочити мак у гарячій воді на 15-20 хвилин. Після цього мак потрібно зцідити і перетерти і блендері або макітрі до появи білого молочка.
 3. Перемішайте відварену пшеницю із медом і додайте розиертий мак.

Інгрідієнти:

 • 1  склянка пшениці
 • 2-3 склянки води;
 • 1 ст. л. рослинної олії;
 • дрібка солі;
 • 100-150 г маку (за бажанням);

 2-3 ст. л. мед

 

     До речі, у священу ніч можуть снитися віщі сни. Отож, перед сном покладіть під подушку гребінець або колечко, щоб побачити судженого. Є також прикмета, що розбита випадково в цей день чашка і тарілка – на швидке одруження.

В цей день прийнято занурюватись тричі у ополонки річок та озер. Після хресного ходу вода в ополонці освячується , священник занурює у воду хрест. В день купання  не можна вживати спиртне. Перед зануренням у ополонку потрібно поїсти. У крижаній воді потрібно пробути всього три хвилини: тричі зануритись у воду, попередньо перехрестившись і сказавши «Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа».  Після занурення потрібно витертись рушником, одягнути чистий одяг і випити гарячого чаю. До речі, знайомство із новою людиною під час водохресного купання призводить до довгої і міцної дружби.

 

 

     Є багато прикмет у Водохрещу.  Ось деякі із них:

 • Мете заметіль - значить влітку буде багато меду.
 • Чим більше снігу,тим кращим буде врожай і веселішим рік.
 • Урожай буде рясним, якщо сніжно на дворі
 • Якщо хмарно із проясненнями – гарне тепле літо
 • Якщо мороз і вітер, але земля без снігу – спекотне і посушливе літо без врожаю.

 

 

Бажаємо усім веселих свят, смачної куті та благополуччя і миру!