Вознесіння Господнє.

Сьогодні православні християни відзначають одне із найважливіших свят Вознесіння Господнє.  Це день, коли дух Ісуса Христа після вознесіння на небеса з’єднався із Богом. За євангельськими переказами, Христос востаннє явився апостолам на сороковий день після Воскресіння і пообіцяв їм швидке послання на землю Святого Духа. Після цього, Спаситель благословив своїх учнів, піднявся в небо і зник за хмарами.

Вознесіння Господнє -це свято сенс якого вплинути на наш світогляд, на наше життя.  Вознесіння Господнє нагадує нам про наш особливий зв’язок із Богом.  Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа – це його видимий шлях додому. Людська природа, обожнена Христом, з’єднана з Богом. У день Вознесіння людська природа, що стала “причасницею божественного єства”, сходить на небеса.

В цей день кожна людина повинна подумати про своє життя, зрозуміти те, що поки ми живі, ми беремо участь у боротьбі за своє спасіння.  І ми маємо пам’ятати, що Господь знову прийде в світ, у такий саме спосіб, як і вознісся – у славі.

В день Вознесіння Господнього прийнято поминати померлих батьків. В період сорока днів, які проходять між Великоднем і Вознесінням, прийнято особливо шанувати хворих людей і жебраків, їм роздавали милостиню. В ці дні заборонялось кидати сміття і плювати на вулицю, бо «можна потрапити в Христа, який приходить в будинки під видом жебрака»

В цей день прийнято молитись особливо ревно, просячи все, що найбільш необхідно, адже Господь чує всі прохання. До речі, роса в цей день вважалась цілющою, а лікувальні властивості трав посилювались і зберігались до 7 липня(свято Івана Купала). Кажуть, що в цей день вранці варто вмиватись росою і це допомагає людям похилого віку зберегти сили, а дівчатам і жінкам зберегти молодість і красу.

В день Вознесінням Господня робота вважається великим гріхом. Дуже добре буде в цей день спілкування із родиною і близькими.  Вважається, що, якщо погода в цей день буде гарною, то вона протримається до 21 листопада(День Святого Михайла).

Вознесіння Господнє показує нам, що природа і сутність людини допомагає здолати смерть і знайти безсмертя душі.

Бажаємо всім християнам смирення, відпущення гріхів і зміцнення віри. Хай всі ваші кроки будуть спрямовані на добрі справи! Нехай оберігає вас Бог!