Вишивка - це промовисте звернення до світу

Вишивка - це промовисте звернення до світу. Адже кожен елемент і колір вишивки не випадковий і може багато розповісти про свого власника або власницю. Сьогодні поговоримо про символіку кольорів. Треба сказати, що символіка кольорів має певні відтінки у тлумаченні, але все ж має і спільні ознаки. 

  Найпоширеніші кольори української вишивки червоний, чорний, білий, синій, блакитний, жовтий, зелений.

Тлумачення кольорів вишивки:

Білий колір- нейтральний колір. Він виражає спорідненість із Божественною силою. Це колір, який є символом чистоти, радості і невинності. Це дуже багатий колір, який увібрав в себе гармонію всіх кольорів.

Червоний колір- сильний оберіговий колір. Він символізує силу, любов, енергію. Червоний- це колір сили, здоров'я і захисту.

Чорний колір- це колір землі. Він символізує родючість , благополуччя і жалобу. Це енергетично досить сильний колір, яким користуватись варто в міру.

Жовтий колір- це колір сонячного проміння без якого неможливе життя. Він символізує радощі, тепло, повагу. В ньому переплелись любов і зрада. Це також колір захисту, мудрості і щастя.

Синій колір - це колір неба. Він символізує вірність, чесність і безкінечність. Синій може символізувати постійність і доброту.

Блакитний колір- це поміркований і спокійний колір. Він симолізує благородство, вірність і ніжність. Часто символізує молодість і дитинство.

Зелений колір - це символ весни, природи, молодості. Він втілює в собі: надію, злагоду, мир, відродження. Часто символізує безкінечніть або навіть безсмертя.

вишивка_по_регіонах.jpg