Ми звикли до стереотипу, що Одеса приваблює туристів влітку. Великою мірою – це саме так і є. Але можемо точно сказати, що Одеса варта того, щоб відвідати її в будь-яку пору року. Осінь в Одесі по-справжньому прекрасна. Ми вирішили розповісти, де варто побувати в цьому неповторному місті восени. Можна розповідати про величезну кількість місць, які варто відвідати в місті, яке ми всі звикли називати «перлиною біля моря». Ми вирішили зупинитись на п’яти місцинах, які на нашу думку будуть цікаві в Одесі любителям подорожей.

 

Осінь_у_Одесі-7.jpg

Ну що ж, розпочинаємо нашу прогулянку по осінній Одесі

1. Одеський театр опери і балету.

Одеський національний академічний театр опери та балету - перший театр в Одесі за часом спорудження, значенням і популярності. Будівля, яку ми побачимо наразі, побудована в 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером в стилі віденського бароко. Внутрішня архітектура залу для глядачів виконана у стилі пізнього французького рококо. Повна реставрація будівлі театру була завершена в 2007 році.

У театрі диригували П. І. Чайковський, Н. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Антоніна Нежданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова і Айседора Дункан. Серед найбільш вдалих постановок трупи театру: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Лускунчик» , "Спляча красуня.

                  Адреса: м. Одеса, пров. Чайковського, 1,

             Телефон: (048) -722-51-06, 725-24-08

             Сайт : http://opera.odessa.ua/

 

2. Воронцовський палац - пам'ятник архітектури початку XIX століття

Пам'ятник архітектури початку XIX століття Воронцовський палац (Одеса) збудований на краю приморського пагорба, в місці, де колись була турецька фортеця Хаджибей. Палац споруджено за проектом архітектора Ф. К. Боффо в 1827 році в стилі ампір, будівля  викликає постійне захоплення відвідувачів.  У розкішних інтер'єрах, оформлених знаменитим скульптором і живописцем Карлом Скотті, використані прийоми романтизму.

     Адреса: м.Одеса, Приморський бульвар, 1

      Телефон: +38 048 722-02-92

3. Дерибасівська вулиця - одна з центральних вулиць.

Дерибасівська - одна із найвизначніших пам'яток Одеси. Проїжджа частина викладена бруківкою і наразі більша частина Дерибасівської є пішохідною зоною. На Дерибасівській знаходяться численні кафе і магазини.  Свою назву (спочатку італ. La strata Ribas) вулиця отримала на честь Хосе де Рібаса за розташуванням його будинку на цій вулиці, в якому потім жив його брат, Фелікс де Рібас. Вулиця невелика, вона не має спуску до моря, але тим не менш, всупереч планам забудовників, одесити обрали Дерибасівську головною вулицею. Мабуть так вийшло тому, що вона найкраще підходить до характерів одеситів. Тут все затишно і по-домашньому комфортно.

4. Пасажирський комплекс Морський вокзал.

Пасажирський комплекс Морський вокзал  має сучасний дизайн і гарну технічну оснащеність і це ставить його в один ряд з аналогічними комплексами найбільших міст світу. Комплекс розташовано в центрі міста в центрі Одеси.  Саме тут знаходяться найвідоміші пам'ятки  і  візитні картки Одеси - Потьомкінські сходи і статуя герцога де Рішельє. До них по праву приєднався і морський вокзал.

 В даний час пасажирський комплекс здатний одночасно приймати на причалах загальною довжиною 1370 метрів п'ять теплоходів.   Пропускна спроможність комплексу досягає 4 млн. людей на рік. Його відвідують американські, німецькі, британські, норвезькі, грецькі, італійські та інші круїзні судна. Туристів урочисто зустрічає оркестр, туристичні оператори надають сучасний  автотранспорт, професійних гідів перекладачів і різноманітні туристичні маршрути.

 

5. Потьомкинські сходи.

Потьомкінські сходи (до 1955 Бульварна сходи, раніше Приморські сходи, Рішельєвська сходи. Це знамениті сходи в Одесі, які що з'єднують  центр міста з гаванню і Морським вокзалом. Ця ще одна знаменита візитівка Одеси, побудована в стилі класицизму, має довжину  142 м і висоту 24 м.  Потьомкинські сходи мають 192 сходинки і 10 площадок, Саме це місце є одним з кращих із видом на гавань і затоку. Будувались ці величні сходи з 1837 по 1841 рік (архітектор Ф. Боффо). Спочатку сходи були побудовані із м'якого каменю.  Тепер сходини зроблені із граніту, а майданчики заасфальтовані. З будь-якої точки Потьомкинських сходів можна спостерігати ансамбль Приморського бульвару. За задумом архітектора, вона повинна була бути як би "парадним входом" з порту в місто.