Слідуючи старослов’янським традиціям, чужу вишиванку одягати не слід, бо вважається, що таким чином можна «перебрати» на себе чужу долю. Вишивкою-оберегом вишивалися комір, манжети, поділ і розріз горловини. Існує повір’я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добре життя, то вона буде надійно оберігати людину.

Говорячи про везучу людину, що «народилась в сорочці», ми згадуємо ту саму доленосну вишиту сорочку-символ здоров’я, краси, чистоти помислів і єднання з душею предків.

Украінська вишита сорочка здавна в Украіні служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала.

Ми сьогодні практично втратили навички повсякденного захисту, які використовували наші предки. І це навряд чи може сприяти нашому спокійному життю. Із зникненням міцного повсякденного захисту ми опиняємося дуже легкою здобиччю для недоброзичливих сил з тіньового світу. Вони легко проникають в наше життя, а ми найчастіше навіть і не помічаємо цього. Ходимо по лікарях, скаржачись на слабкість, дратівливість, безсоння, загальне нездужання, на те, що «щось не те із мною, лікарю, твориться». А чим нам може в цих випадках допомогти лікар? Та нічим – подібні нездужання зовсім не його профіль.

photofacefun_com_1455279354.jpg

Знаки

1) Хвиляста лінія – знак Води. Дощ зображується вертикальними лініями, річки, підземні води – горизонтальними, «сльота небесні» – горизонтальними.
2) Громовник (шестикінцевий хрест у колі або шестигранник). Знак Грому (і Перуна). Використовувався як оберіг від блискавки; також є військовим оберегом.
3) Квадрат (або ромб), поділений хрестом на чотири частини – (зоране поле). Якщо всередині є крапки – засіяне поле. Це – знаки Землі і родючості.
4) Колокрес (хрест у колі). Знак Сонця. Перешкоджає та відводить зло, знак закритості.
5) Крода («грати») – знак Вогню. Крада – жертовне або похоронне вогнище.
6) Криж (рівносторонній хрест: прямий або косий) – знак Вогню (і Бога Вогню – Агні).
7) Місяць – Знак місяця. Відомі підвіски «лунниці».
8 ) Півнячий гребінь з сімома виступами – знак Вогню.
9) Ріг достатку. Знак багатства, достатку.
10) Ярга (свастика). Інакше – коловорот. Варіантів накреслення існує величезна кількість. Ярга – знак Сонця (і, відповідно, Богів Сонця: Хорса, Дажбога та ін). За напрямком обертання (посолонь\осолонь) розрізняють знак світлого Сонця (сонця Яви) і знак темного Сонця (сонця Нави). Сонце Яви – доброчинна, творча Сила; Сонце Нави – руйнівна Сила. Згідно слов’янських міфів, після заходу Сонце освітлювало Підземелля (Нав), звідси і назва. Ми знаємо, що Сонце вночі не перебуває під Землею, але в наявності руйнівного аспекту у Сонця важко засумніватися … Є два трактування визначення напрямку обертання знака; традиційне, наскільки мені відомо, таке: кінці променів загинаються проти напрямку обертання.
11) Дерево (найчастіше ялинка) – символ взаємозв’язку всього в світі, символ довгого життя, родючості, Світобудови (Світове Дерево).
12) Спіраль – символ мудрості; якщо колірна гамма синьо-фіолетова – потаємних знань. Найпотужніший знак для охорони від усіх темних сутностей тіньового світу – якщо колір червоний, білий або ж чорний.
13) Трикутник – символ людини; особливо якщо супроводжується невеликими крапочками або колами з боку вершини. Символ людського спілкування.

Боги
Жінка з піднятими долонями: Мокоша
З опущеними: Лада.
Частіше за все вони зображені із оленями з боків. Богині ці ототожнювалися з двома північними сузір’ями – Великою Ведмедицею і Малою.

Живі істоти
Бик- знак Велеса.
Вовк – знак Ярила.
Ворон – знак мудрості і смерті, Велеса.
Змій – знак Землі, мудрості, Велеса. Пов’язаний з Нижнім Світом.
Кінь – знак Сонця, Сонячних Богів.
Лебідь – знак Мари, смерті, зими.
Ведмідь – знак Велеса.
Олениха або Лосиця – знак Богинь Родючості (Рожаниць).
Орел- знак Грому, Перуна.
Півень- знак Вогню, Агні.
Сокіл – знак Вогню, Агні.
Зозуля - знак життя, Живи.
Козел – символ родючості, плідності.
Свиня – символ родючості, достатку.

Кольори
Конкретно кольори оберега пов’язані з захистом однієї з семи чакр людини.
Червоний – для самої нижньої, розташованої в районі куприка і відповідає за сечостатеву систему, пряму кишку, опорно-руховий апарат.
Оранжевий – для другої, що знаходиться на кілька пальців нижче пупа, що відповідає за статеву енергію і нирки.
Жовтий – для третьої чакри (область сонячного сплетіння) – центру життєвої енергії, що відповідає також за всі органи черевної порожнини.
Зелений – для четвертої, серцевої чакри. Вона контролює діяльність не лише серця, але й легенів, хребта, рук, відповідає за наші емоції.
Блакитний – для п’ятої, горлової, відповідальної за органи дихання і слуху, горло і шкіру, а також творчий потенціал людини.
Синій – для шостої (зона «третього ока»), відповідальної за наші інтелектуальні здібності.
Фіолетовий – для сьомої (тім’я), котре поєднує нас з Вищими силами, з Богом.

1) Білий. Пов’язаний з ідеєю Світу, чистоти і священністю (Білий Світ, Білий Цар – над царями цар і т.п.); в той же час – колір Смерті, жалоби.
2) Червоний – Вогонь, (і Сонце – як небесний Вогонь), кров (життєва Сила).
3) Зелений – Рослинність, Життя.
4) Чорний – Земля.
5) Золотий – Сонце.
6) Синій – Небо, Води.

Тепер вам залишилося тільки спробувати скласти все разом – колір, тип ниток, візерунок – і зробити оберегову вишивку для близької людини, вирішивши перш за все, від якої біди ви її захищатимете.