Традиції українського весілля.

Розповімо про деякі традиції українського весілля. Адже це визначна подія і вона набула багатьох традицій, деякі із них наразі навіть уже важко пояснити.

весільні_вишиванки1.jpg2.jpg3.JPG4.jpg

Перед весіллям обов’язково мали бути запросини. Суть цього обряду в тому, що наречена із дружками або наречений із боярами ходили і запрошували гостей на весілля. Коли заходили в дім майбутніх гостей наречена або наречений кланялись і говорили: «Просили батько і мати вас на весілля і вас запрошую». Майбутні гості зичили щастя майбутній родині і давали свою згоду на участь у церемонії.

дівчата_запрошують_на_весілля.jpg

Довго тривала саме підготовка до весілля. Для нареченої готували придане, готували страви до весілля. Особливо важливою була процедура випікання весільного короваю. Для цього запрошували коровайниць- молодих щасливих у одруженні жінок. Увечері напередодні весілля наречена проводила час із дівчатами-подругами і прощалась із дівоцтвом. Серед вишитих рушників, у вишиванках і віночках на голові дівчата співали пісень про прощання нареченої із батьками, про щасливе майбутнє родинне життя .

весільний_віночок_1.jpg

Власне весілля відбувалось у неділю. Розпочиналось весілля окремо в домі нареченої і в домі нареченого. Наречену готували до весілля.  Їй розплітали косу і заплітали в неї стрічки, монети, одягали вінок і найкращий вишитий одяг.

дівчата_у_віночках_4.jpg

Від  свого дому наречений із своїм супроводом починав рухатись в сторону дому нареченої. По дорозі його перестрівали і вимагали викуп за наречену. Коли наречений приходив до дому нареченої, його також зустрічали і вимагали викуп, щоб побачити, на скільки наречений оцінює свою майбутню сімейну долю.

Після того, як викуп було здійснено, наречені ставали на вишитий рушник для того, щоб була щасливою їх майбутня родинна доля. Далі батьки благословляли наречених із іконою в руках, промовляючи: «Бог благословляє і я благословляю на щастя, на здоров’я. на довгі роки».

весілля_батьки_із_іконами.jpg

Після батьківського благословення наречені йшли брати шлюб. Далі після вінчання всі повертались у дім, де відбувалось весілля. Продовження весільної церемонії відбувалось за застіллям, як відбувається і тепер.

Головне, щоб весілля було позитивним, щирим і веселим!