Свята Трійця – значуще  свято на межі весни і літа.

День Святої Трійці вважається одним із найбільш значущих свят для християн і католиків.  До речі це свято має декілька назв: Зелені свята, Трійця, П’ятидесятниця, Семик, зішестя Святого Духа. Найчастіше це свято називають Трійцею або Зеленими святами.  Цей день із нетерпінням чекають всі вірячи, адже це дуже радісний і світлий день, який святкується завжди після закінчення 50-ти діб після Великого Воскресіння Христова і має кожного року іншу дату. Саме Зелені свята завершають у низці  православних свят весняний цикл і через тиждень після Трійці розпочинається Петрівка(Петрів піст).

Трійця – це свято, яке вшановує день, коли на святих апостолів зійшов Святий Дух, який символізує триєдність Бога. Саме в цей день Бог послав апостолам дар розмовляти різними мовами і саме день, коли святкується Трійця, вважається днем народження церкви.

Зелені свята – це радісний день на межі весни і літа . Господині ретельно готуються до святкування Трійці. А святкують Трійцю три дні. Перед святами прийнято дуже гарно прибирати оселю: треба навести чистоту, дім прикрасити травами і свіжими гілками липи, берези, клена, верби, а також  свіжими квітами. Все це дійство символізує новий життєвий цикл і процвітання.

А в суботу перед святом прийнято поминати померлих родичів, ставити свічки за упокій померлих.  Господині печуть до свята пироги і готують смачні м’ясні і рибні страви. Кожен із трьох днів Трійці – це день, який має свої ритуали і традиції.

 

У перший день – Зелену неділю в храмах вранці проходять святкові богослужіння. Люди йдуть до церкви і несуть із собою трави, квіти і гілочки із молодим листям, які батюшка освячує. Будь-яка рослина в Трійцю стає уособленням вічного життя і безсмертя. Тому після церковної служби освячену зелень несли додому і встеляли підлогу та підвішували травяні пучки до стелі. В цей день у церквах підлога застеляється свіжескошеними травами, а іконостас прикрашається березовими гілками. Після відвідування церкви люди ходять у гості один до одного.

Другий день свята називається Клечальним понеділком  і в цей день священики читали молитви із проханням і йшли на поля, щоб Бог благословив на майбутній врожай.

Богодуховим днем називають третій день Трійці. В цей день хлопці вибирали собі наречену. Саме в цей день був такий обряд, який називався «водити тополю». Дівчата прикрашали вінками, стрічками і гілками найкращу незаміжню дівчину на селі і водили її по дворах. Вважалось, що зустріч із Тополею принесе велику удачу. В Богодухів день в колодязях освячували воду.

До речі, роса яка впала на Трійцю вважається дуже корисною для здоров’я і краси. Є ще одна прикмета Трійці , що стосується щастя, на цей раз щастя подружнього: Трійця вважається найкращим часом для сватання. Сватання на Трійцю, а після цього одруження на Покрову –запорука щасливого родинного життя. Духів день – іменини землі. В Трійцю земля повинна відпочивати і працювати на землі не можна, а от збирати лікарські трави варто і зібрані в цей день трави володіють великими зцілюючими властивостями.

Взагалі, свято є свято і в Трійцю не можна не тільки працювати на землі, але й прати, прибирати, різати, стригтися і т.д. Винятком у переліку робіт, які не можна робити, є тільки приготування їжі і годування тварин.  

Зелені свята – це чудове свято, що символізує пробудження найкращих якостей людини, а також відродження природи. У цей день люди славлять Бога. Нехай в цей прекрасний день все сяє, цвіте і зеленіє у вашому житті. З Трійцею вас!