Ви стежите за модними тенденціями? Тоді, напевно, знаєте: одяг з народними мотивами не залишає світові подіуми. Футболки, сукні, корсети та спідниці від «Родинних дарунків» з вишиваним орнаментом вдягають на роботу, на навчання, для походу в театр або на прогулянку. Вони однаково гармонійно доповнять як студентські джинси, так і ділову спідницю бізнес-леді. І кожен образ буде самобутнім та досконалим!

Костюм_жіночий_Птаха.jpg

Виши́ванка, або вишива́нка — теперішня назва традиційної української виши́ваної (ви́шитої) чоловічої та жіночої сорочки, а також її сучасних зразків, які в українській культурі починаючи з 20 століття носяться окремо, разом з європейським костюмом, як святковий, патріотичний та культовий одяг. Вишиванка є єдиним елементом українського строю, що питомо перейшов до міської української культури, і послугував натхненням для багатьох новітніх одежин, як то футболки, сукні, блузки, краватки тощо, що оздоблені вишиванковими візерунками.

 низанка.jpgmedium_вишите_плаття_Яблуневий_цвіт.jpg

За народними уявленнями, в сорочку могли перейти  властивості характеру  (лінощі, сварливість, працьовитість), фізичний стан (хвороба, здоров'я) тієї людини, котра її носить. І, навпаки, сорочка могла  передати бажані і небажані прикмети, тому її ніколи і нікому не позичали. Крім того, існувало повір'я, що через натільну сорочку можна зняти «вроки», причарувати або заподіяти якесь зло навіть без присутності самої людини.  Старенькі люди згадують, що вишивальниці роботу завжди починали з молитви. А потім лише зі світлими думками  вишивали, роздумуючи над долею своїх дітей, над чимось добрим і світлим.  Ніколи не сердилися, не обмовляли, не нарікали. Бо вважали, що негативні думки перейдуть у вишивку, а потім відобразяться на долі тих, кому воно призначалося. Якщо вишивали весільне вбрання, то співали пісень про кохання, про добру долю, якщо то шилися сорочки на смерть, то й настрій був відповідний – згадували тих, котрі вже відійшли з цього світу, співали про далеку молодість, про те, що не вернуться минулі  літа. Старі жінки при вишиванні  розповідали бувальщини, які нібито траплялися з ними чи  їх знайомими.

IMG_2870.JPG

Для нас важливо, аби українці вдягалися по-сучасному, а тому ми пропонуємо вам лише найкраще. Одяг у «Родинних дарунках» зручний і практичний – сорочки та сукні приємні до тіла, добре перуться та довго зберігають естетичний вигляд.