Україна багата цікавими місцями, які варто відвідати. Серед них є такі, що не відомі широкому загалу.  Що ви знали про Чорне озеро, яке вважається найбільш загадковим і містичним? Якщо нічого, то вам варто познайомитись із цією цікавиною та з деякими іншими місцями, про які ви, швидше за все, ніколи не чули.  Розкажемо сьогодні про п’ять таких місцин в Україні, які варто відвідати.  Знайомтесь і подорожуйте.

1.Ви знаєте, що в Україні є своя Венеція? Це місто Вилкове. Вилкове є самим південним населеним пунктом України на західному узбережжі Чорного моря. Місто Вилкове - унікальне містечко на воді, яке є головним виходом в Українську Дельту Дунаю. Чисельність населення Вилкове - 10,8 тис. чол. Найстаріша частина Вилкове, заснована в 1746 році; побудована повністю на маленьких островах, розділених вузькими каналами. Саме ці канали найчастіше використовують для пересування по Вилково і саме це послужило приводом того, що місцевість прозвали "Українською Венецією". У Вилково створений природо-охоронний заповідник «Дунайські плавні» (Дунайський біосферний заповідник) де на території 47 тис. га. під охороною знаходиться 65% видів птахів, зареєстрованих в Україні.Старовинне_фото_Вилкове.jpg Вилкове2.jpg

2.Букський каньон. Всього лише в трьох годинах їзди від Києва ви можете побувати в Українській Швейцарії. Це мальовничий гранітний каньйон на річці Гірський Тікич біля села Буки (кордон Черкаської та Вінницької областей). Стіни каньйону, що досягають висоти 20 метрів, то звужуються, то розсуваються і саме це дозволяє милуватися деревами, які ростуть прямо на виступах скель. Місцеві називають каньйон Маленькою Швейцарією. Є місце, де гострі скелі надвисають прямо над річкою, що дуже схоже на скандинавський фьорд.

Букський_каньон3.jpg

Букський_каньон2.jpg

3.Синє озеро. В українських Карпатах є дуже гарне озеро, яке знаходиться в Закарпатті. Воно розташоване на південно-західних схилах гірського масиву в Мукачівському районі на висоті 600 метрів над рівнем моря. Озеро живиться із сірчаного джерела біля гори Бус. Завдяки цьому вода в озері має синювато-блакитний відтінок. Поскільки вода в річці сильно насичена сірководнем, то в озері немає риб, комах або земноводних.

Синє_озеро1.jpg

4.Чорне озеро або озеро без дна. В Кіровоградській області( місто Кіровоград перейменовано у Кропивницький) неподалік від міста Знам’янка знаходиться Чорне озеро - загадка і диво природи. Це мабуть найзагадковіше  озеро в Україні.  До сих пір загадкою залишається точна площа озера( приблизно 16 га) і абсолютно невідомою залишається глибина, визначити яку неможливо через те, що озеро має не одне дно. Дістатись до істинного дна ще нікому не вдавалось, тому і вважають Чорне озеро бездонним. Вода в озері не прогрівається ніколи, навіть у сильну спеку вода прогрівається лише на метр. До речі: навіть у сильні морози Чорне озеро не замерзає. Ще одна цікавинка: в озері живе єдиний різновид риб- земляний карась, який мешкає тільки в цьому озері. Будь-які спроби переселити цей вид риб ще кудись закінчились невдачею. Так само закінчились невдачею спроби населити Чорне озеро іншими видами риб.

 

Чорне_озеро_3.jpg

 

5.Крейдяні гори Слобожанщини. Це ще одне українське диво знаходиться у Національний природному  парку«Дворічанський»,  який  знаходиться у Дворічанському районі Харківської області, та пролягає в межах двох сільських рад: Кам'янської та Пісківської. Загальна площа парку становить 3131,2 гектари. 70 мільйонів років тому на цій території було море. З органічних решток, які були на дні цього моря, якраз і утворились ці крейдяні гори.

Гори не дуже високі і на них можна піднятись та подивитись на чудовий краєвид- долину річки Оскіл. Форма гір також досить цікава, є така гора, що нагадує голову індійця. Є гори, які мають печери із довгими коридорами. На крейдяних горах ростуть рослини,  ярусами ростуть дерева, утворюючи щось схоже на каскад.

 

          Подорожуйте і отримуйте задоволення!