Ще для наших прабабусь і бабусь хрест, молитва, великодня крашанка, як і рушник, паляниця, вогонь у печі, обручка, пучечок певного зілля, пов'язаного навхрест, а також слова «добрий день!», «з Богом!», «бувайте здорові!», як і «не убий», «не украдь»,— були не просто предметами і словами, а знаками добра і сили, заступниками від нещасть, були — оберегами.

-4-638.jpg

Створюючи обереги, треба дотримуватися деяких правил.
Правило перше. Обереги не можуть бути виготовлені для себе.
Правило друге. Ніхто не може змусити кого-небудь виготовити для себе оберіг або вблагати зробити це. Обереги виготовляються тільки з доброї волі і від чистої душі.
Правило третє. Найсильніші обереги – ті, які виготовлені, зроблені для вас вашими кревними родичами: батьком, матір’ю, братом, дітьми.
Подружні зв’язки за традицією не вважаються кровною спорідненістю, але, якщо подружжя гармонійне та щасливе, взаємно створені обереги теж мають велику силу.
До речі, тут і вигадувати щось нічого не треба: найсильніші подружні обереги – це обручки. Правда, краще, якщо вони будуть, як у давнину, срібними, а не золотими. До того ж обручки обов’язково повинні бути гладкими, без всяких візерунків та каменів. На відміну від інших магічних предметів обручки втрачають значну частину своєї магічної сили від вставок з каменів, навіть найбільш дорогоцінних. Обручки потрібно носити постійно, не знімаючи їх навіть під час сну. Зняте хоча б одним з подружжя кільце послаблює захисні сили, настільки нерозривно злиті воєдино ці кільця. Це приклад так званих парних магічних предметів.
Правило четверте. Потрібно дуже ретельно ставитися до вибору матеріалів для оберегів, адже часто матеріал (камінь, дерево), який хороший для вас, зовсім не підходить для того, кому ви цей оберіг створюєте.
Правило п’яте. У процесі створення оберега ви повинні постійно думати про ту людину, для якої ви його робите, тримати перед уявним поглядом її образ, відчувати її енергетику, настрій, характер, потреби.

Якщо ви будете неухильно дотримуватися всих п’яти правил, ймовірно, зроблений вами оберіг дійсно зуміє захистити свого господаря від безлічі бід і напастей.
Найбезпечніші, доступні та зручні для виготовлення оберегів матеріали – це звичайні нитки: шерстяні, лляні, бавовняні. А самим простим оберегом з давніх часів вважалася вишивка. Вона традиційно була присутня на будь-якій тканині, рушнику, одязі. Головне у вишивці-оберегові – колір і візерунок. Кольорова гама повинна відповідати тій частині спектру, яку вишивка покликана захищати.