Хтось із нас любить зиму, а хтось - не дуже. Але практично всі ми любимо період зимових свят- святок. Цей період розпочинається у православних християн 6 січня- перший Святий вечер перед Різдвом і закінчується на Йордань(Водохреща).

Колядки, щедрівки, ворожіння на нареченого і на найзаповітніші бажання... Все це традиції і атрибути періоду, який називають святками.

На святки потрібно ходити в гості, зичити один одному щастя і добра. В цей час ми святкуємо Різдво, Старий Новий рік, Водохрещу. Саме в цей період - два Святих вечора і один Щедрий вечер.

Напередодні Водохрещі ми відзначаємо другий Святвечір, 18 січня. Увесь день потрібно постити. А увечері, коли зійде перша зірка, за столом збирається вся родина. Вечеря традиційно розпочинається куштуванням куті. Всі страви повинні бути пісними: вареники, жарена риба, млинці на олії, кутя та узвар.

Після закінчення вечері, діти вибігають із хати прогонити кутю:

Тікай, кутя, із покуття,
А узвар - іди на базар,
паляниці, лишайтеся на полиці,
А "дідух" - на теплий дух,
Щоб покинути кожух.

Всі ложки після вечері кладуть в одну миску, а зверху на них кладуть хліб- щоб був врожай багатим.

 

 На  Водохреще в церквах проходить освячення води: 18 січня, після вечірньою служби і в день свята, після літургії, 19 січня. Ця вода має цілющу силу. Освяченою водою із храма треба вмитись і окропити житло.

До речі: вважається, що в Водохресну ніч можна загадувати будь-яке бажання. Саме в цей час відкривається небо, перетворюючись на брами, що ведуть до Господа.