Ідею акції "Всесвітній день вишиванки" запропонувала студентка із міста Чернівці. Хочете дізнатись більше? Прочитайте коротку статтю про історію виникнення цього, тепер уже міжнародного свята, в нашому блозі.

large_оберіг__2_.jpg

   Зародження ідеї свята відбулось у 2006 році. Цю ідею  запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Ідея виникла завдяки вишиванці Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав в університет. Леся запропонувала студентам обрати один день і всім в цей день одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

          medium_низанка.jpgmedium_Калина_з_мережкою.jpg

Всесвітній день вишиванки відзначатиметься 19 травня в 2016 році. Взагалі це свято традиційно відзначається кожного третого четвера у травні.

Основна мета події- збереження українських цінностей та їх популяризація серед населення держави загалом. Це свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

    Блузка_жіноча_Вишиванка__Колискова__-_Google_Chrome_2016-05-12_09.27.05.png

\