Хотинська фортеця - одне із семи чудес України.

Продовжуємо розповідати про фортеці України. Ще одна із фортець України, яку теж(як і Кам’янець-Подільську фортецю) віднесено до семи чудес України, це Хотинська фортеця. Унікальність цієї фортеці в тому, що це один із найкраще збережених замків Європи XVI століття.

Хотин1.jpg

Хотинський замок знаходиться у Чернівецькій області на річці Дністер. Свій початок замок бере у X столітті. На рахунок назви «Хотин» існує така версія: вона походить від слова «хотіти». Це пов’язане із тим, що фортеця знаходиться у дуже зручному місці на перетині багатьох торгових шляхів і було багато охочих володіти таким чудовим форпостом. Хотином прагнули володіти турецькі султани, польські королі, молдавські господарі.

ХОТИН4.jpg

Перша фортеця була  дерев’яною, але за наказом короля Данила Галицького в XIII ст. була збудована кам’яна і вона стала однією із наймогутніших фортець Східної Європи.

Цю фортецю ще містом двох світів – християнського і мусульманського. Протягом багатьох  віків будівництво мечетей замінювало будівництво церквів, на руїнах яких знову зводили мечеті і навпаки.

Цікаво, що на стінах Хотинської фортеці є незвичайні символи: так звані «вавілони» (символи зодчої мудрості) і «голгофи» (символи святої гори). Кажуть, що ці древні символи захищали фортецю, адже за їх допомогою силу давав Всевишній.

Цю фортецю завжди полюбляти кінематографісти. У фортеці знято багато фільмів. Ось перелік деяких із них: «Тарас Бульба», «Три мушкетери», «Стара фортеця», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Захар Буркут», «Гадюка».

Хотин_двір.jpg

У Хотинській фортеці проводиться щорічний міжнародний середньовічний фестиваль «Битва націй». Це яскраве шоу під час якого можна побачити битви воїнів, прийняти участь у різних майстер-класах, побачити концерти, придбати вироби майстрів, скуштувати страви і напої приготовані за стародавніми рецептами.

Хотин2.jpg

Всі фото взяті із відкритих інформаційних джерел.