Багато гарних гучних епітетів сказано на рахунок Хортиці. Не даремно, Хортиця входить до семи чудес України. І неможливо не згадати про Хортицю в час, коли незабаром Україна святкуватиме День Незалежності України. Адже Хортицю цілком справедливо називають колискою Запорізької Січі, колискою української державності. Хортиця символізує непереможність і вільний дух українського народу, козацьку силу і відвагу.

 

Хортиця1.jpg

  Багате історичне минуле Хортиці зумовлене місцем розташування і природніми багатствами. Наразі Хортиця національний заказник, який розташовано на площі 2359,34 га. Хортиця розкинула свої володіння на острові посеред Дніпра і оточена скелями, порогами і меншими островами. На Хортиці перетинались торгівельні шляхи(водні і сухопутні) із півночі на південь. Про Хортицю можна сказати, що це певним чином  Україна в  мініатюрі. Хортиця містить у собі всі ландшафтні зони нашої країни: гори, степ, лісостеп, пустелю.

Хортиця4.jpg

   Зафіксовано на карті Хортицю було вперше на карті венеційця А. Біанки. Звісно, Хортиця найбільше прославилась із часів Запорізької Січі, але її попередня історія досить таки багата. На острові знайдено поселення скіфів, сарматів, печенігів, половців, слов'ян. Також виявлено поселення, яким понад 35 тисяч років. Про історію Хортиці свідчать кургани, яких було 129, але наразі менше. Хортиця3.jpg

 Хортицю відвідують щороку понад 200 тисяч туристів, що є підтвердженням того, що це одне із найцікавіших і унікальних місць України. 

  Коли я згадую Хортицю, то мені спадає на думку картина Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану". До речі Рєпін народився в Чугуєві на Слобожанщині і його рід походить від Слобідського козака Ріпи. Гумор, сила, непокора, воля до перемоги- це запорізькі козаки, це Хортиця, це Україна і українці. Так, Україна раніше, це: вишиванки, шаровари, ошатні домівки, квітучі поля, але головне - могутня історія віковічної боротьби і волі до перемоги. Україна наразі, це знову ж: вишиванки, ошатні домівки, квітучі поля, але- передові технології, бажання зберегти свою країну  і успадкований українцями нескорений дух та залізна воля козацтва.

Хортиця2.jpg

  Відвідайте Хортицю. Це одне із сакральних місць України і ви отримаєте величезну кількість вражень, багато енергії і розуміння того, що козацькому роду немає переводу.

 Хортиця має Пам'ятний камінь із написом:

"Ми були, є і будемо, бо у нашому родоводі -
Святослав Хоробрий
Ярослав Мудрий
Іван Вишенський
Настя Лісовська (Роксолана)
Іван Сірко
Пилип Орлик
Олекса Довбуш
Григорій Сковорода
Іван Котляревський
Устим Кармалюк
Тарас Шевченко
Леся Українка
Михайло Грушевський
Володимир Симиренко
Роман Шухевич
Петро Шелест
Василь Стус
Олесь Гончар
Борис Мозолевський
Вадим Гетьман
В’ячеслав Чорновіл"

Хортиця_5.jpg

Гарної вам подорожі Україною!

Фото із відкритих інформаційних джерел.