День Конституції України- це державне свято, яке щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. 

den-konstitucii-ukrainy-3.jpg

Перша українська Конституція в сучасному розумінні цього слова, була Коституція від 5 квітня 1710 року «Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького», яка  написана гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом та його сподвижниками Г.Герциком, А.Войнаровським.

Це є перша українська Конституція Пилипа Орлика, вона вважається однією з перших конституцій Європи.

В ній  Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.

Сьогодні у світі є понад 200 державних і 300 федеральних конституцій. Конституція є основою всього законодавства держави.

Для України Конституція 28 червня 1996 р. є символом консолідації Українського народу в розбудові України як суверенної, демократичної, соціальної і правової держави.

Одягніть обов'язково ваші вишиванки в цей День. Адже вишиванка також символ- народний символ нашої української держави. Гарних свят і не забувайте, що День Коституції України - це святкування верховенства права в правовій країні, в якій ми всі хочемо жити!