Чотирнадцятого жовтня Україна святкує.  В цей день  українці будуть святкувати аж три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва і День захисника України.

Спочатку кілька слів про Свято Покрови Божої матері. Легенда переповідає, що у X столітті на Візантію напали араби. У Влахернській церкві, на околицях Царгороду, саме відбувалась служба Божа. Прихожани почали просити в Бога допомоги, і двом з них, святим Андрію Юродивому та його учневі Єпіфанію, явилась Пречиста Марія. Вона долучилась до спільної молитви, зняла з голови покривало (омофор) і розпростерла над ними. Після цього заступництва греки перемогли.
Після хрещення Київської Русі київські князі брали ікону "Покрови" у військові походи. Згодом Богородичні чудеса з'явилися і в нашій історії України. Пречиста Діва врятувала Почаївський монастир від нападу турків.

 

Це свято вважається одним зі найшановніших  в Україні. На Запоріжжі була церква святої Покрови і запорізькі козаки вважали своєю покровителькою Святу Покрову. Коли козаки збирались в похід на ворога, вони проводили молебень до своєї Покровительки. Після повернення із походу, козаки знову проводили молебень із подякою за щасливе повернення. Взагалі в Україні існує культ Божої Матері, як покровительки українців і України ще із давніх княжих часів. Кажуть ще ще Ярослав Мудрий «віддав Україну під покров Пречистої Діви».

 

Свято Покрови – це свято весіль, воїнів, прощення і матері. До Покрови всі польові роботи мали бути завершеними. Саме на Покрову у молоді розпочинався період вечорниць та весіль.  Дівчата на Покрову просили допомоги у створенні сім’ї: « Свята мати Покровонько, накрий мою головоньку хоч ганчіркою аби не зостатися дівкою».

         Прикмети на Покрову

  • Яка погода на Покрову, такою буде зима.
  • Якщо лелеки не відлетіли на Покрови — на теплу зиму.
  • Якщо на Покрову не випав сніг, то не буде його аж до січня.

Тож, не дивно, що в Свято Покрови почали святкувати також День українського козацтва. Таке торжество починає свою історію ще з кінця 15 століття. Тоді, увесь світ вперше заговорив про козаків, які в 1492 році звільнили полонених українців, атакувавши турецьку військово-морську галеру. Саме цей рік започаткував всі подальші подвиги козаків. В сучасній Україні День українського козацтва бере свій офіційний початок із 1999 року. Саме тоді президент 

України встановив 14 жовтня, як День українського козацтва. Наразі в Україні є громадські козацькі організації, які налічують понад 70 000 козаків.

Після того, як відбулося російське військове втручання, Україна відмовилась від святкування Захисника Вітчизни 23 лютого і наказом діючого президента України Петра Порошенка, день 14 жовтня став Днем захисника України.

Ось так Україна і отримала змогу відсвяткувати в один день аж три таких чудових свята, які пов’язані між собою історією, традиціями і ментально.

З чудовим святковим днем!