Борщівська вишивка знана у всьому світі і недаремно. Краса і вишуканість – це два слова, які  характеризують цю вишиванку, що є однією із візитівок України.  Свою назву борщівська вишиванка  взяла від назви селища Борщів, яке розташоване на півдні Тернопільщини. Ця неперевершена  сорочка вишивається чорними нитками із вовни. Візерунки борщівської вишивки є неповторним народним мистецтвом, яке несе в собі фрагменти прадавньої культури.

 

 

Є легенда у якій розповідається про те, чому ця автентична вишиванка вишивається чорними нитками. Згідно із нею, під час татарської навали у декількох селах Борщівщини загинули всі чоловіки. Жінки у цих селах вирішили носити жалобу сім поколінь і тому почали вишивати сорочки нитками чорного кольору.  На початку двадцятого століття народилось останнє покоління , яке повинне було носити цю жалобу, але ця  вишиванка вже стала невід’ємним надбанням української історії і побуту. Наразі ця вишита сорочка знайшла собі почесне місце у гардеробі багатьох модниць. 

 

 

У Борщеві проходить кожного року етнографічно-фольклорне свято. У цьому році це свято було ювілейним , воно проводилось вдесяте. Взагалі-то борщівська вишиванка шиється  із використанням більше ніж п’ятдесят технік вишиття.  Унікальні сорочки прикрашені густими фантастично гарними візерунками  залишають незабуте враження. Є багато книг, які написали про це надбання української культури. Є багато колекцій у яких зібрані чудові зразки борщівської вишивки, наприклад  колекція Віри Матковської  складається із понад 1500 прекрасних борщівських вишиванок. Є прекрасні вишиванки із використанням борщівських технік вишиття у колекціях знаних дизайнерів, зокрема Оксани Караванської.

 

Отже, життя борщівської вишиванки продовжується і квітне.  До шлюбу, на будень, для свят, до народження дітини – вишиваються борщівські вишиванки.  До речі є таке повір’я, що борщівська вишиванка є талісманом і оберегом. Через сорочку навіть можна було закохати вподобаного хлопця.  Якщо під час танцю хлопець торкався дівочої вишиванки, то потрібно було одягти після цього сорочку ще дев’ять разів і зустрічатись при цьому із тим хлопцем. Якщо виконати цей ритуал, то згодом хлопець засилав до дівчини сватів.

 

Найкраще якщо борщівська вишиванка вишита власноруч.  А ви хочете вишити власноруч борщівську вишиванку ? Тоді від вас потрібно лише бажання взяти участь у нашому майстер-класі. Ви реєструєтесь на майстер-клас, резервуєте місце для участі і берете участь. Ми забезпечуємо вас всім необхідним для участі. Перший крок до вашої мрії - освоїти одну із основних технік борщівської вишивки верхоплут. Досвідчена майстриня Вікторія Кривоніс та Майя Юркевич, які представляють Школу борщівської народної сорочки і проводять майстер-класи у різних містах, зокрема, у Львові та Києві. Вікторія і Майя проведуть 2 майстер-класи у Києві, 25 листопада. Запрошуємо вас резервувати місце для участі, поскільки кількість учасників обмежена.

 


Реєстрація за посиланням або по телефонами. За вказаними телефонами ви можете також отримати повну інформацію щодо вартості і програми майстер-класів.

+38 068-861-84-87; +38 095-611-89-00
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBZ7LaGN4YBIlBeKdPuXgupc4UWSQFkfV3m_-9mAXj8Tcceg/viewform

Приходьте на наш майстер-клас і вчіться творити  оберіг для себе чи для близьких людей своїми руками.