У народі ходила легенда, яка свідчила, що на Благовіщення відкривається небо і можна просити у Бога про виконання своїх бажань. Балаговіщення- це одне із найбільших християнських свят, що пов'язане із Матір'ю Божою.  В цей час архангел Гавриїл повідомив Марії, що вона обрана Богом для народження Сина Божого. Ця новина змінила долю людства. 

Благовіщення.jpg

У цей день не можна прибирати, різати, шити і займатися іншими важливими справами. Є навіть прикмети: “Дівиця на Благовіщення косу не пасе” або “В який день тижня Благовіщення, в той день на протязі року не можна справи починати”.

У давнину з зазначеним торжеством люди пов’язували шанування гарних традицій, звершення тільки добрих справ і помислів. Незважаючи на те, що дата є веселою, це свято суворо забороняється бенкетувати і шумно веселитися.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), пояснюючи значення свята, зазначив, що «смирення, довіра до Бога, прийняття Його святої волі – приклад, даний Богородицею людям на всі віки».

«Свято Благовіщення – свідчення того, що Бог любить кожного з нас, і заради кожного з нас Він став Людиною. Це свято показує нам сенс людської історії, який не у війнах, прогресі чи навіть великихвідкриттях, а в тому, що з цього моменту почалася нова сторінка в історії людства – повернення втраченої Божої благодаті», – зазначив митрополит Антоній.
Детальніше читайте на УНІАН:http://religions.unian.ua/orthodoxy/1311816-mitropolit-antoniy-rozpoviv-pro-duhovniy-zmist-svyata-blagovischennya.html

вітаю_Благовіщення.jpg