Насамперед вітаємо всіх наших читачів із Днем Святого Миколая. Саме 19 грудня ми відзначаємо День Святого Миколая. Що це за свято і звідки бере свій початок? Це свято досить давнє і ті церкви, які дотримуються юліанського календаря вшановують Святого Миколая саме 19 грудня. Цей день дуже люблять діти, адже саме сьогоднішня ніч- ніч подарунків для слухняних діток. За традицією в ніч на святого Миколая діти писали листа Святому Миколаю із побажаннями і кидали його в поштову скриньку або клали на підвіконня, а від Святого Миколая слухняні діти отримували подарунки, а неслухняні - різочки. 

 

 До речі в пам'ять про Святого Миколая в цей день відзначається Міжнародний день допомоги бідним. А взагалі Святий Миколай вважається покровителем воїнів, моряків, водіїв, подорожувальників. Він допомагає бідним людям, які потрапили у скруту. Святий Миколай опікується дітьми, моряками, торговцями  і вважається посередником між Богом і людьми.

 Які ще традиції, крім подарунків для дітей пов'язані із цим святом? Кажуть, що, якщо у переддень свята загадати бажання- то дуже велика вірогідність, що воно збудеться. Крім цього кажуть, що день Святого Миколая- це останній день у році. який дозволяє розрахуватись із усіма боргами. В деяких регіонах України господарі після служби у церкві брали свячену воду і йшли кропити нею свою оселю і майно, просячи вберегти від лиха. На заході України було прийнято пекти особливе печиво "миколайчики" і класти його діточкам під подушку.

В Україні в цей день також влаштовували "братчини". Це був своєрідний обряд, коли вороги миряться і образи забуваються. Це був чудовий день для укладання угод, бо вважалося, що в цей день ніхто не обманює. А дівчата починали готуватись до святок і ворожінь. Для наречених цей день - день Святого Миколая був надзвичайно важливим також. Саме в цей день дівчата діставали із скринь рушники, святковий одяг і починали чекати сватів, поскільки більшість сватань відбувалась перед Різдвом та на святки.

Ще раз із Днем Святого Миколая вас усіх! Усіляких гараздів, вам і вашим родинам!